Захист прав дитини
Національна дитяча «гаряча» лінія
Національна дитяча «гаряча лінія»
Національна гаряча лінія з питань запобігання домашнього насильства,
торгівлі людьми та гендерної дискримінації
|
Каталог статей
Засідання МО вчителів початкових класів та ДНЗ
Тема. Закріплення звукового значення букви «ї».
Робота над віршем Г. Чубач «А живу я в Україні».
Мета. Закріпити знання учнів про літеру Її та звукосполучення,яке позна-
чає ця буква. Розвивати вміння читати слова й тексти з буквою Її.
Збагачувати словниковий запас учнів. Виховувати любов до Бать-
ківщини, пізнавальні інтереси.
Обладнання. Каса букв, складові таблиці, картки для розвитку навички
читання, малюнки з видами міста Києва, відеозаписи про Батьків-
щину.
Хід уроку.
І. Організація до уроку.
ІІ.Актуалізація опорних знань.
1. Назвати букву , яку вивчали на попередньому уроці.
2. Гра «Назви зайве слово».
(Гаї, трамваї, короваї, змій, твої, свої, мої).
3.Мовна розминка.
- Читання складових таблиць.
- Повторення скоромовок.
- Творче завдання: прочитати речення, надруковані на картках, вставляючи пропущені букви.
(У нашому кра* багато лісів та га*в. У дикій природі живуть *жаки).
4. Збагачення словникового запасу учнів.
«Пізнаємо пташиний світ (ілюстрація із зображенням пташки гаїчки)».
Гаїчка
Вже такий трухлявий пень та старий, а для гаїчки – то найкращий будиночок. А впізнаєш її по чорненькій шапочці на голівці. Гаїчка і мух ловить, і комарів … Сюди – туди мотається, а чарівна шапочка не спадає.
5. Звуко – буквений аналіз слова «гаїчка».
6. Конкурс на кращого читця загадок (кожен учень отримує ілюстровану картку із надрукованою загадкою).
ІІІ. Фізкультхвилинка.
Наші ручки: раз, два, три!
Наші ніжки: раз, два,
На носок, на каблучок,
Руки вліво, руки вправо:
Ми танцюєм козачок.
Раз – присядем, два – присядем,
Гарний настрій – добре всім.
Покружляли, повертілись
Й тихо всі за партии сіли.
ІV. Повідомлення теми та завдань уроку.
V. Закріплення знань і вмінь учнів.
1. Бесіда «Україна – наша Батьківщина».
У кожної людини є рідний край – земля , де вона народилася на світ, де жили її діди й прадіди. Для нас із вами рідний край, рідна держава – це
Україна. Як називається наша Батьківщина? (Прикріплюю на дошці слово «Україна»). В Україні живе народ, до якого, діти, належимо і ми. Ми – українці. (Прикріплюю слова «український», «українці»).
Україна має багату історію, славне минуле.Україна має свої традиції,
свої звичаї, багатолюдні міста і мальовничі села.
- А як називається столиця України?
2. Робота з букварем.
а). Складання речень за малюнками.
б ). Читання слів та уточнення їх лексичного значення.
в ).Ознайомлення з віршем Г. Чубач «А живу я в Україні».
- Читання вчителем;
- словникова робота;
- мовчазне читання;
- читання дітьми вголос.
- Запитання за текстом:
- Про який край розповідав нам віршик?
- Як у вірші поетеса розповідає про наш край?
- Чи поділяєте ви думку, що Україна мила нам сторона?
3. Перегляд відеозаписів про Україну.
4. Складання дітьми речень про Україну за змістом вірша і відеозаписів.
5. Побудова речення за схемою зі стрілкою: «Без верби й калини немає України».
VІ. Заучування напам’ять вірша про Батьківщину.
Є багато країн на Землі.
В них – озера, річки і долини…
Є країни великі й малі,
А найкраща завжди – Батьківщина.
VІІ. Підсумок уроку.
|
Категорія: Вчитель вчителю | Додав: Admin (23.02.2016)
|
Переглядів: 615 | Коментарі: 1
| Рейтинг: 0.0/0 |
|
|