Поради, які стануть в нагоді на карантині
Карантин це випробування для дітей та батьків. Вимушений карантин змушує багатьох проводити багато часу вдома. Перебуваючи у чотирьох стінах, ми можемо провести цей час з користю, не наражаючи на небезпеку себе та своїх дітей.
ПСИХОЛОГИ РАДЯТЬ
- Створіть "робочий" розклад дитині.
Перш за все, дитина повинна притримуватися певного "робочого" графіку. Його необхідно розробити з урахування карантину. Попередній режим дня не підходить, оскільки немає щоденних відвідувань школи та гуртків. "Ця тема дуже актуальна та гостра.
- Психологи рекомендують розписати справи на усі тижні карантину.
- Дотримуйтесь режиму сну.
Обов’язково треба дотримуватися режиму сну, тому що потім дитині буде набагато складніше прилаштуватися до щоденного ритму.
- Нагадайте правила безпеки.
Якщо діти шкільного віку залишаються вдома без дорослих, психолог радить нагадати правила безпеки вдома. Зокрема, карантином можуть скористатися шахраї і ходити по домівках, де сидять діти самі.
- Придумайте для дитини заняття.
Щоб дитина не заважала працювати "з дому" чи займатися хатніми справами, їй теж треба вигадати зайняття.
- Правдиво поясніть дитині причини карантину.
Експерти з виховання дітей категорично не рекомендує брехати дитині чи прикрашати ситуацію.
- Одні правила для всієї родини.
Психолог розповідає, що лаяти дитину за будь-що не варто. Краще пояснювати ситуацію. Якщо ж від дитини вимагається виконання певних правил, то ці правила мають бути загальними для всієї сім’ї. Їх мають дотримуватися усі.
"Виховання – це дуже відповідальна робота. Те, що ми вкладаємо в дітей до 14 років, такими вони й будуть у дорослому житті. Самооцінка дитини формується ще у віці 10-12 років. Діти дивляться на нашу поведінку, і вони такими самими будуть у дорослому житті»
ВАЖЛИВО ЗНАТИ ДІТЯМ І ДОРОСЛИМ
ПОРАДИ НА КАРАНТИНІ
Правила поведінки на карантині
• Часто провітрюйте квартиру і робіть вологе прибирання.
• Займайтеся спортом вдома.
• Підтримуйте режим сну (міцний сон).
• Їжте в будинку і стежте за харчуванням. Якщо замовляєте щось - краще, щоб це була термічно оброблена їжа. Мінімізуйте солодке в раціоні, оскільки воно створює ідеальне середовище для життя вірусів і бактерій.
• Часто пийте воду. Бажано робити глотки води кожні 15 хвилин, оскільки при попаданні вірусів на слизові рота, вода змиє їх в шлунок, де соляна кислота знищить їх.
• Ретельно мийте руки і обробляйте їх спиртом до виходу на вулицю і після приходу додому.
• Щодня обробляйте спиртом гаджети (планшети, телефони, електронні книги і т.д.)
Також рекомендуємо:
✅ перевірити, чи знає дитина ваш телефон та телефони екстрених служб напам’ять – все одно запишіть їх;
✅ змоделювати різні ситуації поведінки дитини (незнайомець дзвонить у двері, діти кличуть гратися на вулицю, чутно підозрілий запах та інші);
✅ обговорити періодичність зв’язку – наприклад, зідзвонюватися кожну годину або присилати повідомлення у месенджерах;
✅ підготувати для дитини цікаве завдання, щоб їй було чим зайнятися на самоті;
✅ скласти разом розпорядок дня (графік прийняття їжі, вивчення уроків);
✅ розказати про небезпеки в мережі інтернет, якщо доцільно, то обмежте доступ до певних сайтів;
✅ нагадати про правила або заборони відкриття вікон та балкону, а також встановіть перелік дозволених для користування електроприладів;
✅ попросити дитину не розповідати друзям і стороннім, про те, що вона залишилась вдома сама;
✅ домовитися, що дитина не буде відповідати по телефону на дзвінки від незнайомців;
✅ заручитися допомогою близьких або роботодавця, щоб у невідкладному випадку хтось з дорослих міг терміново приїхати до дитини.
Чим якіснішу підготовчу роботу ви проведете, тим більш впевненою буде ваша дитина, а ви будете більш спокійними.
Нагадуємо, про відповідальність батьків перед законом. Відповідно до чинного законодавства, якщо з дитиною, яка молодше 14 років, що-небудь трапиться або вона здійснить будь-яке правопорушення, то за її дії будуть відповідати батьки.
В момент карантину, перебуваючи вдома, важливо вдатися до всіх способів, спрямованим на поліпшення функціонування імунної системи і зміцнення організму.
Зміцнення імунітету і харчування
Щоб підвищити захисні сили організму, запобігти розвитку деяких захворювань або допомогти імунітету правильно реагувати на ті, які вже проявилися, важливо збільшити споживання продуктів, багатих вітамінами і мінералами.
Природні засоби для підвищення захисту організму:
Женьшень
Найбільш важливим діючою речовиною в корені китайського женьшеню (Panax ginseng) є сапонінглікозіди - гінзенозіди. Женьшень збільшує кількість енергії і здатність організму до фізичних, розумових навантажень, а також підвищує стійкість до інфекцій. Гінзенозіди також беруть участь в гормональних змінах, які регулюють реакцію організму на стрес.
Ехінацея пурпурна
Ехінацея має протизапальну дію і стимулює імунітет, включаючи при захворюваннях дихальних шляхів. Вважається, що містяться в ехінацеї полісахариди стимулюють активність Т-лімфоцитів, а також збільшують вивільнення організмом інтерферону - противірусного речовини.
Екстракт прополісу
Екстракт прополісу має імуномоделюючу дію, так як він стимулює клітини імунної системи. Його використовують при гострих і хронічних запаленнях, при захворюваннях дихальних шляхів і сину ситах.
Заходи профілактики:
- вибрати препарат для профілактики, порадившись з лікарем;
- приймати вітамін С у вигляді настою шипшини, ягоди журавлини, брусниці, чорної смородини, цитрусів;
- використовувати природні фітонциди, особливо часник;
- дотримуватися особистої гігієни: частіше мити руки (потрібно ретельно мити руки не менше 20 секунд)., використовувати вологі дезінфікуючі серветки, гелі для рук;
- частіше провітрювати приміщення, проводити вологе прибирання, в тому числі з використанням дезінфікуючих засобів;
Найбільш часто дезінфікуючими поверхнями повинні бути:
ванна кімната: душова кабіна, змішувач, ванна, раковина, плитка на стіні, плитка на підлозі; кухня: стільниця, кран, раковина, холодильник, шафи; спальня: дверні ручки, комоди, шафи; вітальня, дитяча кімната: полки, шафи, вимикачі, стільці.
- одягатися по погоді, не допускати переохолодження організму, забезпечувати належний температурний режим в житлових будівлях;
Важливо провести дитині інструктаж та нагадати про основні правила поведінки в побуті, наголосити, щоб вона не відчиняла двері незнайомцям, не гралась з вогнем та електроприладами.
Поради про те, як вести себе, коли всі на карантині:
- постаратися не їздити в громадському транспорті;
а якщо все-таки довелося - надіти медичну маску, а після - добре вимити руки і обличчя;дезінфікувати мобільний телефон і предмети, які найчастіше використовуються;
- намагатися не відвідувати масові заходи, особливо в закритих приміщеннях; - не відвідувати торгові центри.
Будьте здорові, залишайтеся вдома! |