Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправного збитку природі та державі. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-осінній період.
Причинами виникнення пожеж в природних екосистемах є необережне поводження з вогнем дітей та дорослих, спалювання сміття поблизу житлових будинків і на території, прилеглій до лісових масивів, іскри з вихлопних труб автотранспорту, блискавки, самозаймання промасленого очисного матеріалу, ефект фокусування сонячних променів на склі та консервних бляшанках, залишених людьми на природі.
Неконтрольоване випалювання сухої рослинності, сміття (побутових відходів), листя, зокрема, поблизу торфополів може призвести до затяжного, багатоденного горіння торфу та масштабної пожежі. Пожежі завдають величезної шкоди довкіллю, створюють загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та призводять до некерованих надзвичайних ситуацій.
Шановні громадяни! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки!
Дотримуйтесь простих правил, зокрема:
- не кидайте сірників і недопалків, що горять,;
- не розводьте багаття та не спалюйте сміття в пожежонебезпечні періоди;
- розпалюйте вогнище тільки на очищеному до шару ґрунту майданчику;
- покидаючи місце відпочинку, загасіть вогнище водою або закидайте землею до повного припинення горіння або тління;
- не залишайте в лісі промаслений і просочений бензином очисний матеріал;
- не залишайте скляну тару, розбите скло та консервні бляшанки в місцях відпочинку (фокусуючи сонячні промені вони можуть стати джерелом пожежі);
- пожежу, що починається, загасіть водою або закидайте землею.
Начальник 3-ДПРЗ м. Богуслав ГУ ДСНС
України у Київській області
майор служби цивільного захисту М.М.Свистун
|