Субота, 27.04.2024, 11:33
Вітаю Вас Гість | RSS

Вільховецька гімназія

Меню сайту
Захист прав дитини

Національна дитяча «гаряча» лінія


Національна дитяча «гаряча лінія»

Національна дитяча гаряча лінія


Національна гаряча лінія з питань запобігання домашнього насильства,
торгівлі людьми та гендерної дискримінації

Національна дитяча гаряча лінія

Історія школи

       Недалеко від Богуслава, що на Київщині, поблизу річки Рось розкинулось мальовниче село, за особливостями місцевості назване Вільхівець (ІСТОРІЯ ЗАСНУВАННЯ НАЗВИ СЕЛА «ВІЛЬХІВЕЦЬ»). Ця територія вельми старовинна: археологи розкрили тут сліди скіфської культури, які століттями покоїлись в курганах, оброслими густими вільхами.

      Красу навколишньої природи чудово описав І. С. Нечуй-Левицький у повісті «Кайдашева сім’я», подаючи картини життя в селі Семигори, яке межує з Вільхівцем: «Яр в’ється гадюкою між крутими горами, між зеленими терасами; од яру на всі боки розбіглись, неначе гілки дерева, глибокі рукави й поховались десь далеко в густих лісах…» . 
     Нащадки семигірських Мазурів, Олефіренків (Кайдашів) і дотепер навчаються у Вільхівецькому НВК, адже Семигірську восьмирічну школу в 1979 році було приєднано до Вільхівецької середньої школи. 
    У 1928 році був день першого укладання каменя для побудови школи.

    У 1929 році звели будівлю школи. Її очолив директор Любченко В. Х.

    Немалий внесок у розбудову школи зробили у 50-х – 60-х роках керівники: Артеменко Іван Симонович, Дорошенко Іван Якимович, Ткаченко Марія Макарівна, Олефіренко Віктор Сергійович.

     У 1962 році добудовано ще 3 класні кімнати.

     У 1979 році було відкрито новий корпус, в якому працював колектив під керівництвом Липового Володимира Миколайовича.

     У 1985 році відкрито кімнату бойової слави. У ній – листи з фронту, особисті речі полеглих односельчан, розповіді про солдатів, офіцерів і генералів, які визволяли село у 1944 році.    

     У 2000 році у школі обладнано комп'ютерний клас, оснащений дванадцятьма комп'ютерами.

     З 2007 року діє новий комп’ютерний комплекс, в який входять монітори нового покоління – рідкокристалічні; є доступ в інформаційну систему Інтернет.

     З вересня 2008 року Вільхівецький НВК відзначає своє друге народження – Вільхівецьку ЗОШ І-ІІІ ступенів реорганізовано у навчально-виховний комплекс.

     З 1 грудня 2016 року Вільхівецький НВК реорганізовано у Вільхівецьку філію Іванівського НВК.     

     З початком 2017-2018 навчального року розпочав роботу новий дитячий садок.

 

           
  З 1 листопада 2019 року Вільхівецьку філію реорганізовано у Вільховецьку гімназію   
 
      Нині очолює Вільховецьку гімназію дбайливий, енергійний, вимогливий директор, відмінник освіти України Чмир Микола Іванович. Завдяки його організаторським здібностям та наполегливій праці у закладі створені необхідні умови навчання та всебічного розвитку учнів.
     У виховному процесі реалізується програма «Дитина» по кожній віковій групі. В своїй роботі вихователь керується нормативними документами: Конституцією України, Конвенцією «Про права дитини», Законом України «Про освіту», Законом України «Про охорону дитинства», Законом України «Про дошкільну освіту».

    Дошкільний заклад працює над вихованням всебічно розвиненої особистості. У цілісній системі навчально-виховної роботи у дошкільному закладі провідна роль відводиться розумовому вихованню, що є основою розвитку людського інтелекту в умовах науково-технічного прогресу. Активізувати думку дитини, процес пізнання нею об’єктів і явищ навколишнього світу, формувати самостійність мислення – завдання, від розв’язання яких залежить успішність завтрашнього школяра.

     Питання, над якими працює школа:
               1. "Від сучасних технологій освіти через педагогічну майстерність учителя до формування особистості учня та підготовки його до життя в сучасних умовах"

               2. «Створення сприятливих умов для самореалізації особистості відповідно до її інтересів та суспільних вимог шляхом використання основних принципів ціннісного, гуманістичного та естетичного виховання».

     Багато випускників нашого навчального закладу вступають до вищих навчальних закладів. Так за останні 5 років із 54 випускників закінчила школу із золотою медаллю 1 учениця,  вступили до вищих навчальних закладів 10 випускників.

     На базі Вільховецької гімназії проводяться районні семінари вчителів-предметників, директорів шкіл.

     У нашій школі починали свою педагогічну діяльність педагоги району і області. Серед них доктор педагогічних наук, професор Ігор Леонідович Лікарчук.
              Школа гордиться багатьма своїми випускниками:
     Мельником Василем Олександровичем, генерал-майором;
     Кучеренком Анатолієм Володимировичем, полковником Збройних Сил України;
     Морозом Іваном Антоновичем, полковником МВС України;
     Руленком Валерієм Володимировичем, полковником МВС України
     Олеоленком Петром Васильовичем, підполковником ракетних військ Збройних Сил України;
     Володимиром Володимировичем Олефіренком, поетом-піснярем, автором чотирьох поетичних збірок, доктором філософії;
     Христиною Іллівною Тулуковою, авторкою повісті «Історія однієї сім’ї»;
     Півторацькою Ніною Іванівною,  відомою поетесою Богуславського краю, автором збірок «Материнська елегія», «Богуславка» та «Мед з диких мальв».
   
     

Форма входу
Пошук
Корисні посилання
Корисні посилання