Четвер, 24.01.2019, 15:31
Вітаю Вас Гість | RSS

Вільхівецька філія Іванівського НВК

Захист прав дитини

Національна дитяча «гаряча» лінія


Національна дитяча «гаряча лінія»

Національна дитяча гаряча лінія


Національна гаряча лінія з питань запобігання домашнього насильства,
торгівлі людьми та гендерної дискримінації

Національна дитяча гаряча лінія

Каталог статей

Головна » Статті » Учням » Шкільні правила

Гострі, респіраторні, вірусні інфекції

Гострі, респіраторні, вірусні інфекції

Грип — це інфекційне захворювання дихальних шляхів, яке відноситься до групи гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Вірусів грипу існує дуже багато (на даний момент виявлено близько 2 тис.), всі вони мають свою природу і відрізняються характером перебігу хвороби.

Вірус грипу в першу чергу передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, контактно-побутовим, повітряно-пиловим і навіть через їжу. Саме тому віруси грипу дуже швидко поширюються у вигляді епідемій і пандемій.

Існують наступні типи вірусів грипу: А, В, С. Самим рідкісним і легким вважається грип викликаний вірусом групи С. Грип, викликаний вірусами групи В звичайно переноситься легше, ніж групи А і не викликає такого великого поширення як пандемія. Найстрашнішими вважаються віруси групи А, так вони можуть інфікувати не лише людей, але й тварин, швидко змінюють свою структуру і так само швидко поширюються. За оцінками ВООЗ у світі щорічно від усіх варіантів вірусу грипу під час сезонних епідемій смертність становить від 250 до 500 тис. чоловік.

Грип А (H5N1) або «Пташиний грип»

Спочатку це інфекційне захворювання поширювалося тільки серед птахів. Викликає його вірус грипу А/H5N1, який згодом мутував і став інфікувати людей. За даними ВООЗ «пташиний» грип дуже важко переноситься (наприклад, з 438 випадків, зареєстрованих на 11 серпня 2009 р. — 262 призвели до смерті). Тому лікарі рекомендують дотримуватися всіх правил гігієни при контактах з домашньою птицею і обов’язково піддавати тепловій обробці м’ясо і яйця.

Грип А (H1N1) або «Свинячий грип»

Один з останніх вірусів грипу, який мав епідемічне розповсюдження серед людей. Спочатку свинячий грип викликався вірусом типу A/H1N1 і був зафіксований в популяції домашніх свиней в Мексиці. Але згодом вірус передавався не тільки серед тварин, але від тварин — людям і між людьми. За статистикою ВООЗ в світі свинячим грипом хворіло близько 222 тис. чоловік, з них більше 2-х тисяч померло.

Свинячий грип проявляється спочатку звичайними клінічними симптомами: озноб, головний біль, біль у м’язах і суглобах. При свинячому грипі часто виникає блювота і діарея.

Загальні симптоми і перебіг грипу

З моменту потрапляння вірусу в організм до появи перших симптомів може пройти від одного до трьох днів. Хворий заразний ще за 24 години до появи перших симптомів грипу. Зазвичай грип починається з різкого стрибка температури тіла до 38-40°C, стан супроводжується лихоманкою, ознобом, слабкістю і болем в м’язах. Як правило, при грипі не буває нежиті, з’являється відчуття сухості в носі та глотці, сухий кашель.

Симптоми зберігаються 3-5 днів, але у разі тяжкого перебігу захворювання пацієнт може почувати себе погано до 2-х тижнів. Крім того, тривалий грип зазвичай тягне за собою ряд ускладнень: бактеріальна пневмонія, геморагічна пневмонія, формування емпієми та абсцесу легені, бактеріальні синусити, риніти, отити, трахеїти, вірусний енцефаліт, неврит, міокардит, менінгіт, радикулоневрит, токсико-алергічний шок, ураження печінки, синдром Рея.

Лікування грипу

Звичайно, лікарі рекомендують вакцинацію, для того щоб не піддавати організм навіть ймовірності захворіти грипом. Але, в силу різних причин не всі дотримуються цих рекомендацій. Якщо ви все ж захворіли на грип, не можна переносити його «на ногах». При цьому захворюванні організм дуже ослаблений — необхідний постільний режим, рясне пиття, рекомендуються також імуностимулюючі препарати. В цілому лікування залежить від симптомів і протікає як і при інших ГРВІ.

Хто може захворіти на грип?

Виходячи зі способу розповсюдження захворювання, стає ясно, що потенційно небезпечними є місця скупчення великої кількості людей. Тому при епідеміях в обов’язковому порядку закривають школи та дитячі садки. Дорослі, що продовжують при цьому ходити на роботу і їздити в транспорті істотно ризикують інфікуватися вірусом грипу. Але, заражаються далеко не всі — справа в тому, що це залежить від імунітету людини. Тому лікарі рекомендують готуватися до «сезону грипу» заздалегідь: підтримувати свій імунітет за допомогою правильного харчування і спеціальних фітопрепаратів.

Категорія: Шкільні правила | Додав: Admin (11.12.2018)
Переглядів: 9 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Корисні посилання
Корисні посилання